Deniz Sporları Kulübü 2013-2014 Akademik yılında kurulmuştur. Kulüp üyeleri Dalış, Sörf, Yelken ve Su Altı Fotoğrafçılığı gibi alanlarda uzman kişiler tarafından eğitim ve sertifika almaktadırlar. Başarılı öğrenciler ulusal ve uluslararası yarışmalarda üniversitemizi temsil etmektedir.

Dalış

dalisKulüp üyelerine profesyonel eğitmenler eşliğinde teorik ve pratik dalış eğitimleri verilmektedir. Kulüp üyeleri eğitimlerinin tamamlanması ile birlikte uluslararası alanda dalış yapabilen dalgıçlar olarak “SSI” (Scuba Schools International) sertifikasını almaya hak kazanırlar.

 

Eğitim Yeri ve Zamanı
Zaman : Cumartesi , Pazar : 09.30 – 17.00
Yer : Deep Dive Diving Centre

 

 

Sörf / Yelken

sorfKulüp üyelerine profesyonel eğitmenler eşliğinde, Başlangıç: (temel eğitim, ekipman bilgisi, tramola (rüzgâr üstü) ve kavança (rüzgâr altı), Orta seviye: (trapez, ayaklık eğitimi, kıyıdan kalkış) ve İleri seviye: (jibe, hızlı kavança, derin sudan kalkış) eğitimleri verilmektedir. Ayrıca temel eğitim içerisinde ekipman bilgisi, seyir pozisyonu, seyire başlama, yön ve rüzgâr ile ilgili bilgiler de verilmektedir.

 

Tüm seviyelerin tamamlanması ile birlikte lisansını almaya hak kazanan sörfçü, her yerde ve her şartta sörfü profesyonel bir şekilde kullanabilecektir.

 

Eğitim Yeri ve Zamanı
Zaman : Cumartesi, Pazar : 09.30 – 17.00
Yer :    Deep Dive Diving Centre

 

Sualtı Fotoğrafçılığı

sualti-fotografcilikScuba diving faaliyetlerini sürdüren ve sualtı fotoğrafçılığına ilgi duyan öğrencilere bu alanda da teknik bilgi ve donanım açısından kendilerini geliştirme olanağı sağlanmaktadır. Profesyonel eğitmenler eşliğinde teorik ve pratik sualtı fotoğrafçılığı eğitimini tamamlayan üyeler, “Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı Sertifikası’’ almaya hak kazanarak, Uluslararası yarışmalar ve festivallerde üniversitemizi temsil etmektedirler.

 

Eğitim Yeri ve Zamanı
Zaman : Cumartesi, Pazar : 09.30 – 17.00
Yer : Deep Dive Diving Centre

 

 

İTÜ Kuzey Kıbrıs